Skip to content

İmalat Çözümlerimiz ve Teknolojik Hizmetlerimiz

Firmalar İçin Özelleştirilmiş Uygulamalar

Özel İmalat ve İleri Teknoloji

Firmametal, malzeme bilimi ve teknolojilerindeki uzmanlığı ile piyasada bulunamayan, özel imalat ve ileri teknoloji gerektiren ürünleri firmalara özel olarak üretmekte, bu ürünlerin montajı, güvenliği ve kullanışlı tasarımı gibi konularda “one stop shop” çözüm yaratmaktadır. Tüm çözümler bir ürün için oluşturulan talep aşamasından başlayıp, ürünün mamul haline gelmesi ve testlerinin yapılması sürecine kadar devam etmektedir.

Outsourcing ve Lojistik

Firmametal, iş birliği yaptığı  firmalarının teknik, idari ve yatırım çalışmalarına yön vererek, imalatta “Yüksek Kalite, Kapasite ve Zamanlama/ Teslimat” üçlüsünü yerleştirmeye çalışmaktadır.

Firmametal, çalıştığı firmalara “outsourcing” hizmetinin yanında “lojistik” destek de vererek, bu firmaların üzerinde büyük yük olan teknik, satın alma, ithalat, kalite kontrol masraflarından kurtulmalarını ayrıca ürünlerini sıfır stok anlayışıyla, randımanlı bir şekilde ve düşük maliyetle imal edebilmelerini sağlamaktadır.

cozumler-300x225

Kalite ve Standardizasyon

Firmametal’in ürettiği parçalar, hayati risk taşıyan aksamlarda kullanılmaktadır. Güvenlik nedeniyle bu hassas parçalarda olabilecek bir sorun, büyük küçük tüm işletmelerde sisteminin tamamen durmasına yol açabilmektedir. Bu yüzden Firmametal’in tüm üretim süreçleri, kalite-kontrol genel standardizasyonuna dayalı olarak yürümektedir. Ekosistemi içerisindeki işletmelerden de kalite standartlarına uymasını ve bunu belgelendirmelerini talep eder. Farklı sektörlerde özel standartlar için üretim talep eden firmanın standartları incelenir, geliştirilir ve ekosistem içerisinde bu standartlara uygun üretim yapması gereken firmada da aynı koşullar sağlanır. Son aşamada akredite kurumlardan denetim ve onay alınır.